مشاهده نمونه رزومه
5
امتیاز نمونه رزومه
1682
 نفر

نحوه نوشتن رزومه داروساز

داروسازان مسئولیت سنگینی دارند: تامین داروهای نجات بخش زندگی، ارائه توصیه‌های لازم در مورد مصرف دارو به بیماران و آگاهی دادن در مورد عوارض جانبی آن‌ها، توزیع واکسیناسیون‌هایی از جمله آنفولانزا و مشاوره به بیماران در مورد چگونگی بهبودی با مصرف داروهای خاص. بسیار مهم است داروساز نوع داروی تجویز شده و دوز مصرفی صحیح از آن دارو را به مراجع تحویل دهد چراکه در غیر اینصورت ممکن است مشکلات جبران ناپذیری ایجاد شود. برای استخدام به عنوان داروساز در یک داروخانه لازم است یک رزومه داروسازی تنظیم و ارائه کنید که در اینجا نکات رزومه نویسی را به همراه نمونه رزومه داروساز در اختیار شما قرار می‌دهیم. در بهترین حالت رزومه کاری داروسازی که تنظیم کرده‌اید مانند یک ویترین پر زرق و برق ویژگی‌ها، سوابق و توانمندی‌های شما را در معرض دید قرار می‌دهد و در بدترین حالت یک رد صلاحیت فوری است. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید.

بازار کار داروسازی

به دلیل افزایش روز افزون انواع بیماری‌های خاص در دنیا و همچنین افزایش تقاضا در دارو، نیاز به استخدام داروسازان در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های درمانی رو به افزایش است. از طرفی داروسازان مسئول تحویل داروهای سالم با دوز مناسب به بیماران و در واقع یک پایه اساسی برای کمک به پزشکان در درمان بیماران هستند، بنابراین انتظار می‌رود بازار کار این رشته مناسب و رو به رشد باشد.

بطور کلی داروسازان می‌توانند در زمینه‌های زیر مشغول به کار شوند:

 • داروسازانی که در داروخانه‌های مستقل و خصوصی در سطح شهر برای تامین داروهای مورد نیاز بیماران و مشاوره به آن‌ها فعالیت می‌کنند.
 • داروسازان بالینی که در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها به طور مستقیم برای درمان بیماران با پزشکان همکاری می‌کنند و برای مراقبت‌های دارویی از بیماران با پزشکان در ارتباط هستند.
 • داروسازان در صنعت داروسازی که در تحقیق و توسعه، آزمایشات بالینی داروها، کنترل کیفیت و فروش و بازاریابی فعال هستند.
ساخت رزومه برای دکتر داروساز

چطور یک رزومه خوب برای داروسازی تنظیم کنیم؟

استخدام کنندگان اغلب چند ثانیه برای بررسی رزومه کاری زمان صرف می‌کنند بنابراین نوشتن رزومه استاندارد و اصولی برای جلب نظر کارفرما در این چند ثانیه ضروری است. مهمترین اطلاعاتی که کارفرما در رزومه شما به دنبال آن است شامل سوابق شغلی قبلی، سوابق تحصیلی، مجوزهای لازم در زمینه داروسازی و مهارت‌های ویژه مرتبط با این شغل است. یکی از راه‌های بسیار خوب و کاربری در کنار خواندن اصول رزومه نویسی برای داروساز این است که نمونه رزومه کاری داروسازی را بررسی کنید و با دانش کسب شده یک رزومه عالی و بی نقص تنظیم کنید.

محتوای رزومه داروسازی

 1. خلاصه رزومه داروساز

  رزومه داروسازی

  خلاصه رزومه یا پروفایل رزومه جایی است که به طور خلاصه داستان سوابق شغلی، دستاوردها، مهارت‌ها و سوابق آکادمیک خود را طوری روایت می‌کنید که کارفرما مشتاق شود باقی مطالب رزومه را مطالعه کند. در این بخش باید به ویژگی‌های منحصر بفردی که از لحاظ کاری و روحی دارید و این خصوصیات شما را به یک گزینه منحصربفرد برای استخدام تبدیل می‌کنند را بنویسید. اشتیاق شما به کار باید در این فضای محدود قابل مشاهده باشد. سعی کنید متواضعانه برخورد نکنید و تمام نکات مثبت کاری و شخصیتی‌تان را بنویسید. از جملات مثبت و عبارات تخصصی داروسازی استفاده کنید تا این بخش پربارتر شود.

  نمونه خلاصه رزومه داروساز:

  داروساز مجرب، متعهد و موفق در ارائه خدمات دارویی به بیماران. سابقه ایجاد زمینه‌ای قدرتمند در داروسازی بالینی و مدیریت دارو. دارای دانش گسترده در مورد عملکرد داروخانه، مدیریت داروخانه و تامین دارو. سابقه اثبات شده در زمینه مشاوره مناسب به مراجعان با نگرش همدلانه نسبت به بیماران. ارتباط موثر با بیماران و پزشکان برای کمک در بهبودی بیماران بدون دغدغه دارو.

 2. سوابق کاری و حرفه‌ای

  به عنوان یک کاندیدا برای استخدام در داروخانه، لازم است بخش سوابق کاری شما در رزومه داروسازی پربار باشد. در نوشتن سوابق کاری، از آخرین سوابق و چشمگیرترین دستاوردها با فرمت زمانی معکوس استفاده کنید. بجای ذکر مسئولیت‌ها در هر شغل، از دستاوردها، نحوه رویارویی با چالش‌ها، پروژه‌ها و حقایق آماری استفاده کنید تا کارفرما راحت‌تر بتواند شما را بسنجد. در صورتیکه به تازگی از رشته داروسازی فارغ‌التحصیل شده‌اید بهتر است سوابق تحصیلی را مقدم بر سوابق شغلی بنویسید اما بخش تجربیات کاری را خالی نگذارید. دوران کارآموزی و هر نوع سوابق مرتبطی را ذکر کنید.

 3. سوابق تحصیلی و گواهینامه‌ها

  سوابق تحصیلی در رزومه

  داروسازی جزو آندسته رشته‌هایی است که ورود به آن سخت است و البته برای کار به عنوان داروساز لازم است مدارک و گواهینامه‌های معتبر و همچنین مجوز برای ارائه داشته باشید. حداقل مدرک مورد نیاز برای شغل داروسازی لیسانس است. در نوشتن سوابق تحصیلی رزومه داروسازی از فرمت زمانی معکوس و از آخرین سوابق به اولین بنویسید. مدارک و مدارج، محل تحصیل و طول دوران اشتغال به تحصیل و در نهایت دستاوردها و پروژه‌ها را ذکر کنید و چیزی را از قلم نیندازید.

 4. توانمندی‌ها و مهارت‌ها در رزومه داروسازی

  به عنوان یک داروساز لازم است هم مهارت‌های فنی و تخصصی و هم مهارت‌های نرم و ارتباطی خود را در رزومه داروساز ذکر کنید. آیا شما به یک زبان خارجی مسلط هستید؟ این مهارت به شما کمک می‌کند تا با بیماران غیر ایرانی ارتباط بگیرید. آیا در مدیریت داروخانه و دارو تخصص دارید؟ آیا در کامپیوتر و مهارت‌های رایانه‌ای توانمند هستید؟ همه را ذکر کنید و توجه کارفرما را به خود جلب کنید. از مهارت‌های ارتباطی خود غافل نشوید. داروسازان باید با بیماران و همکاران و کادر درمان ارتباط موثر برقرار کنند، نحوه و زمان مصرف داروها را به بیماران توضیح بدهند و اقدامات لازم در موارد مشاهده عوارض جانبی دارو را به بیمار بگویند.

  مهمترین مهارت‌های مورد نیاز یک داروساز:

  • مهارت‌های ارتباطی
  • مهارت‌های مدیریتی
  • مهارت‌های کامپیوتری و سیستمی
  • مشاوره دارویی
  • تامین و مدیریت دارو
  • تامین ایمنی محصولات و داروها
  • ارائه صحیح داروهای تجویز شده به بیماران
 5. قالب، فرمت و فونت رزومه داروساز

  قالب رزومه برای داروساز

  طراحی یک رزومه مختصر و کوتاه، مفید و بدون اشکال برای داروساز از ضروریات است. همانطور که یک داروخانه باید بی عیب و نقص، سازمان یافته و وکارآمد باشد، رزومه داروساز هم باید با این الگو تنظیم شود و تمیز و واضح و بدون ایراد باشد. بهترین فرمت برای متن فرمت زمانی معکوس و برای فایل فرمت PDF است و بهترین قالب قالبی است که تمیز و منظم و ساده باشد. برای دستیابی به بهترین نتایج می‌توانید از قالب‌های آماده رزومه سازهای آنلاین استفاده کنید که سی وی رزومه این کار را برای شما آسان کرده است. از یک فونت خوانا و با سایز مناسب استفاده کنید و رزومه را یک مرتبه چک کنید تا عاری از خطای املایی و نگارشی باشد. در نهایت می‌توانید با خیال راحت رزومه را به کارفرماها ارسال کنید.

سوالات متداول

بهترین راه نوشتن رزومه داروسازی چیست؟

بهترین و سریع‌ترین راه این است که ابتدا اطلاعات شخصی، حرفه‌ای و مهارت‌های خود را جمع آوری کنید، یک نمونه رزومه کاری داروساز را بررسی کنید و الگوبرداری کنید، از قالب‌های آماده رزومه ساز آنلاین استفاده کنید تا رزومه استاندارد باشد و برای هر فرصت شغلی یک رزومه منحصر بفرد داشته باشید.

رزومه داروساز چند برگی است؟

بهترین حالت این است که رزومه در هر شغلی مختصر و کوتاه نوشته شود. البته نباید از نوشتن نکات ضروری غافل شد و همه اطلاعاتی که کارفرما به آن نیاز دارد باید در دسترس باشد اما نهایتاً لازم است رزومه در یک یا دو صفحه نوشته شود.