1. نمونه رزومه
 2. پزشکی و سلامت
 3. اپتومتریست (کارشناس بینایی سنجی)

نمونه رزومه اپتومتریست (کارشناس بینایی سنجی)

مشاهده نمونه رزومه
5
امتیاز نمونه رزومه
769
 نفر

نحوه نوشتن رزومه اپتومتریست (کارشناس بینایی سنجی)

یک رزومه اپتومتریست (بینایی سنجی) باید بروشنی تحصیلات ،گواهینامه‌ها و تجربه‌های مراقبت بهداشتی از بیماران چشم را در خود نشان دهد. کار اپتومتریست‌ها انجام تست‌های بینایی است. آن‌ها نتایج را آنالیز کرده، مشکلات را تشخیص می‌دهند و به بیماران کمک می‌کنند اختلالات و آسیب‌های چشمی‌شان را مدیریت کنند.

رزومه شما باید درک شما از تمام خدمات اپتومتری و توانایی شما برای برقراری ارتباط اثربخش با بیماران همراه با در نظر گرفتن سلامت چشم ایشان را نمایش دهد. همچنین رزومه باید تجربه شما را در آزمایش چشم پیش از جراحی و بعد از جراحی بیماران در بر بگیرد. از اشاره به تازه‌ترین و به روزترین دانسته‌هایتان درباره روش‌های درمان مشکلات بینایی مطمئن شوید. همچنین باید تجربه آموزش به بیماران در زمینه سلامت چشم و پیشگیری از نابینایی را برجسته کنید. رزومه شما همچنین باید توانایی‌تان را برای تجویز عینک، لنزهای طبی و داروها را نشان دهید.

با استفاده از رزومه تست شده و با رعایت این نکات مفید در مورد ساخت رزومه کاری، در یافتن شغلی که مدنظر شماست موفق خواهید بود.

نمونه خلاصه مشخصات

بزرگترین دستاورد‌ها و ویژگی‌های خود را در اینجا برجسته کنید. به یاد داشته باشید تا جایی که ممکن است از فعالیت‌ها و ویژگی‌های قوی خود استفاده کنید. دانسته‌های خود از درمان‌های اپتومتری و مراقبت‌ها را برجسته کنید. مثال زیر را ببینید:

اپتومتریست (بینایی سنجی) با بیش از 8 سال تجربه در مراقبت‌های اپتومتری از بیماران. دارای مهارت  در انجام تست‌های بینایی و آنالیز درست نتایج و تشخیص اختلالات. دارای تجربه در تشخیص و درمان مشکلات بینایی و بیماری‌هایی از قبیل نزدیک بینی، دوربینی، آستیگمات، پیرچشمی، و کوری تدریجی. مهارت در تجویز مراقبت مناسب، روش‌های درمانی و دارو هایی برای کسب سلامت بهینه. متعهد به مراقبت از بینار و به ارمغان آوردن بینایی عالی.

نمونه سابقه کار

لیستی از تمام موقعیت‌هایی که مربوط به اپتومتریست را بیان کنید.به یاد داشته باشید که از افعال عملی قوی استفاده کنید و به دستاوردهای خاص شغلی اشاره کنید که ثابت می‌کند شما یک نامزد عالی هستید. به نمونه زیر توجه کنید:

 • تلاش برای تامین بالاترین کیفیت بینایی برای همه بیماران
 • تشخیص درست و دقیق مشکلات چشم و بینایی بیش از هزاران بیمار در طول هشت سال خدمت
 • استفاده از تجهیزات و روش‌های پیشرفته برای آزمایش عمق و درک رنگ بیماران ، و توانایی آن‌ها برای متمرکز کردن چشم‌ها
 • مدیریت مؤثر بیماری‌های تاثیرگذار بر بینایی بیماران، شامل دیابت، اختلالات خود ایمنی، گلوکوما(کوری تدریجی) و تباهی تدریجی شبکیه
 • معرفی محصولات جدید و مفید به مشتریان
 • پوشش سطح بالایی از نگهداری و ارجاع بیمار

نمونه بخش تحصیلات

 تمام مدارک و گواهینامه‌ها را در این بخش از رزومه لیست کنید. هر افتخاری یا برتری را نیز باید در اینجا ذکر کرد. اگر دارای مدرکی بالاتر از مدرک لیسانس داشتید، می‌توانید مدرک دبیرستان خود را قید نکنید.

نمونه بخش مهارت‌ها

 رزومه یک اپتومتریست (بینایی سنجی) برجسته، تعدادی از مهارت‌های چشمگیر را شامل می‌شود که یک کارفرما در جستجوی آن در رزومه متقاضی می‌باشد.

 • مراقبت بینایی مطلوب
 • فیزیولوژی
 • تشخیص و ارزیابی بالینی
 • مهارت‌های تفکر تحلیلی قوی
 • مراقبت قبل و بعد از عمل
 • مهارت‌های تصمیم گیری

اپتومتریست چه کاری انجام می‌دهد؟

 اپتومتریست‌ها (بینایی سنجی) متخصصین مراقبت بهداشتی بینایی هستند، که به ارزیابی، تشخیص و درمان بیماران می‌پردازند و برای بدست آوردن بینایی مطلوب و مباحث مدیریت دیداری و اختلالات می‌کوشند. اپتومتریست‌ها عینک و لنز طبی تجویز می‌کنند، عینک و لنز طبی را برای بیماران طراحی می‌کند، به مراقبت‌های پیش و پس از عمل می‌پردازند و روش‌های درمان و داروهای بینایی را تجویز می‌کند. ایشان همچنین بیماران را برای چگونگی کسب سلامت دیداری مطلوب و مدیریت از بین رفتن بینایی مشاوره می‌دهند. همچنین ممکن است اپتومتریست‌ها خدمات درمانی و درمان اولیه را برای بیمارانی که از مشکلات بینایی رنج می‌برند ارائه دهند.آن‌ها همچنین به دنبال نشانه‌های هشدار دهنده مربوط به بیماری هستند. اپتومتریست ها ممکن است به صورت مستقل، برای بیمارستان‌ها، مراکز توانبخشی  یا دیگر تأسیسات مراقبت بهداشتی کار کنند.