دانلود نمونه رزومه شرکت

نوشتن رزومه شرکتی حرفه‌ای با استفاده از فایل نمونه رزومه طراحی شده

با استفاده از رزومه ساز آنلاین، رزومه حرفه ای خود را در کمتر از 5 دقیقه بسازید

ساخت آنلاین رزومه

برای نوشتن رزومه شرکتی باید به چند نکته مهم توجه کنید. پس به شما پیشنهاد میکنم که مطالب و نکته‌های کلیدی زیر را مطالعه کنید تا یک رزومه شرکتی حرفه‌ای را بسازید. در قسمت دانلود رزومه شرکتی، چندین نمونه رزومه شرکتی در فرمت Word قرار داده شده است. پس از دانلود فایل رزومه شرکتی، آن را در نرم‌افزار Microsoft Word باز کرده و اطلاعات مربوط به شرکت یا سازمان خود را جایگزین کنید.

این نمونه رزومه های شرکتی بر اساس چند صنعت مهم کشور طراحی و تکمیل شده است. پس در این حالت ممکن است قسمت هایی در نمونه رزومه شرکت وجود داشته باشد که مجبور شوید حذف کنید. بنابراین وسواس بودن به کامل کردن اطلاعات نمونه رزومه شرکتی را کنار بگذارید و فقط سعی کنید که اطلاعات مهم شرکت خود را بیشتر به نمایش بگذارید و وارد حاشیه نشوید.

اگر به نکاتی که قرار است را به طور کامل مطالعه کنید، توجه کنید در این صورت می‌توانید با خیال راحت رزومه شرکت خود را بنویسید و برای شرکت در مراسم مناقصه و انجام پروژه، شرکت خود را به دیگران معرفی کنید.

دو نکته در رزومه شرکتی اهمیت بسیار بالایی را دارد. اول از همه ظاهر رزومه شرکتی می‌باشد و در قدم بعدی باید به محتوای رزومه شرکتی توجه بیشتری داشته باشید تا دیگران با مطالعه رزومه شرکتی شما شناخت بهتری نسبت به فعالیت شما داشته باشند.

محتوای رزومه شرکتی باید به چه میزان و چند صفحه باشد؟

بهتر است که به این موضوع توجه داشته باشید که فعالیت شرکت شما در چه صنعتی می‌باشد، چرا که طول و اندازه محتوای رزومه شرکتی بسته به نوع صنعت متفاوت است.

ولی همانطور که میدانید رزومه شرکتی هم مانند دیگر رزومه‌های در زمان کمتری توسط دیگران خوانده می‌شوند، پس به این نکته توجه داشته باشید که رزومه شرکتی بهتر است خلاصه، مختصر و مفید باشد تا خواننده رزومه شرکت شما احساس نکند که این رزومه هیچ کمکی به او نخواهد کرد.

نمونه رزومه شرکت به شما کمک خواهد کرد که شما به چه محتوایی نیاز دارید که در رزومه شرکتی قرار دهید و بر اساس آن می توانید تخمین بزنید که محتوای رزومه شما به چه میزان خواهد بود.

تمام تلاش خود را بکنید تا بتوانید رزومه شرکتی خود را در یک صفحه قرار دهید. چرا که اگر رزومه شرکت های بزرگ مانند فیسبوک و یا گوگل دیده باشید متوجه خواهید شد که آنها هم در یک صفحه اطلاعات شرکت خود را قرار داده‌اند‌. ولی همانطور که اول از همه گفتم بسته به نوع صنعتی که در آن فعالیت دارید میزان محتوای رزومه شرکتی شما متفاوت خواهد بود. پس سعی کنید از نمونه رزومه شرکت های رقیب خود استفاده کنید تا بتوانید رزومه شرکتی حرفه‌ای خود را بسازید.

اگر در رزومه شرکتی کمی خلاقیت به کار ببریم، اشکالی دارد؟

برای ساخت رزومه شرکت بهتر است از موارد خیلی ساده که فقط و فقط بیانگر خدمات شرکت شما هستند استفاده کنید. ولی فراموش نکنید که دیگران هم ممکن است حوصله خواندن چندین رزومه را نداشته باشند و اگر قسمت‌هایی از رزومه خود را کمی با رنگ آمیزی و از تصاویر جذاب و خلاقانه استفاده کنید، اشکالی نداشته باشد و خواننده احساس خستگی هنگام مطالعه رزومه شرکت شما نکند.

ولی سعی کنید در قرار دادن موارد جذاب و خلاقانه بیش از حد زیاده روی نکنید تا رزومه شما سادگی خود را حفظ کند و در کنار سادگی، بیانگر خدمات شرکت شما باشد.

اگر قرار است از تصاویر جذاب در نمونه رزومه شرکتی استفاده کنید، پس بهتر است آن تصویر، نمایی از شرکت شما باشد و یا نمایی از مشتریانی که افتخار همکاری با شما را دارند. اگر لوگوی شرکت شما رنگ خاصی را دارد بنابراین سعی کنید رنگ رزومه خود را متناسب با آن رنگ انتخاب کنید تا زیبایی رزومه شرکت شما، شما را بهتر به دیگران معرفی کند.

در رزومه شرکتی از چه فرمت متنی استفاده کنیم؟

شما هر چقدر بتوانید خدمات خود را بهتر و مرتب‌تر به خواننده رزومه شرکتی خودتان نشان دهید، احتمال موفقیت برای گرفتن پروژه و یا هر کار دیگری بالاتر می‌رود و راحت‌تر می‌توانید برای مصاحبه حضوری دعوت شوید. پس سعی کنید در رزومه شرکت از تیترها و عناوین درست استفاده کنید. نه آنقدری شود که خواننده رزومه را گیج کند و هیچ ارتباطی بین متون پیدا کند و یا خیلی سریع رزومه‌تان کنار بگذارد.

در برخی از رزومه‌های شرکتی مشاهده کرده‌ام که از لیست‌های علامت‌دار استفاده کرده‌اند و اطلاعات شرکت در رزومه را خیلی مرتب‌تر نشان داده است. به جای اینکه خدمات خود را به صورت طولانی بنویسید، بیایید آن را در لیست های علامت دار قرار دهید.

برخی از افراد (به خصوص کسی که قرار است چندین رزومه شرکت را مطالعه کند) دوست دارد که خیلی سریع رزومه ها را مطالعه کند، پس اگر رزومه شما از آن دسته رزومه های شرکتی مرتب باشد مخاطب خیلی سریع رزومه را مطالعه می کند و پیشنهاد همکاری با شما را برایتان ارسال می‌کند.

برای دانلود فایل رزومه شرکتی در فرمت Word، از قسمت بالا اقدام کنید. ما سعی کرده‌ایم تمام این نکات را در آنها لحاظ کنیم و فقط شما باید اطلاعات رزومه شرکت خود را به درستی جایگزین کنید.

آیا نوع فونت و اندازه آن در رزومه شرکتی اهمیت دارد؟

اگر متنی با اندازه فونت کوچک یا خیلی بزرگ و با نوع فونت نامتعارف را در مقابلتان بگذارند، آیا چقدر طول می‌کشد که آن را مطالعه کنید و در نهایت برای بررسی مجدد به آن رجوع کنید؟ شاید باید دو برابر زمان معمول برای مطالعه وقت بگذارید و بعید میدانم که بخواهید دوباره به آن رجوع کنید. چرا که دوست ندارید دوباره وقت طولانی را برای پیدا کردن قسمت‌های مورد نیاز کنید صرف کنید و بعد از آن بخواهید آن قسمت را مطالعه کنید.

اندازه و نوع فونت بسیار مهم است. تجربه نشان داده است که متون زیبا بسیار راحت‌تر خوانده می‌شوند و نیازی به صرف کردن وقت طولانی ندارند. در رزومه شرکتی معمولا از فونت BMitra، BYekan و یا Calibri استفاده می‌کنند. ما برای اینکه کار شما را راحت کنیم این فونت‌ها را در داخل فایل دانلود رزومه شرکتی قرار داده‌ایم و پس از دانلود از هر کدام که دوست داشتید استفاده کنید.

آیا رزومه شرکتی باید به صورت تخصصی نوشته شود؟

همانطور که قبلا گفتم سعی کنید رزومه شرکت خود را طوری بنویسید که روان و ساده بودن متن خود را نشان دهد. اگر از جملات تخصصی استفاده کنید باید این انتظار را هم داشته باشید که خواننده رزومه، معنی بعضی از کلمات را نمی‌داند و خیلی راحت از آن جملات عبور می‌کند.

اگر هم معنی آن کلمه تخصصی را هم بداند باز هم از آن کلمه عبور می‌کند و توجهی به بقیه متن نمی‌کند. دلیل این موضوع این است که فرد به خاطر پیش زمینه‌ای که نسبت آن کلمه دارد توجهی به بقیه متن نمی‌کند. ولی شاید شما آن خدمت را با تکنولوژی جدیدی انجام می‌دهید ولی متاسفانه مخاطب دیگر آن متن را نخواهد خواند تا امتیاز بیشتری به شما بدهد.

برای نوشتن رزومه شرکتی از کجا شروع کنیم؟

همه رزومه ها (چه رزومه شرکتی و چه رزومه برای استخدام)، همگی از نام و نام خانوادگی برای معرفی خود و اطلاعات تماس مانند ایمیل، موبایل یا تلفن ثابت در شروع رزومه استفاده می‌کنند.

وقتی خیالتان راحت شد این موارد را وارد کرده‌اید، نگران چیز دیگری نباشید و به تکمیل کردن رزومه خود ادامه دهید.

به چه صورت محصولات یا خدمات شرکت را در رزومه شرکتی وارد کنیم؟

مهمترین بخش رزومه شرکتی که هر کسی به آن توجه میکند همین قسمت معرفی محصولات و خدمات شرکت می‌باشد. چون مخاطب قرار است که از این امکانات استفاده کند و میخواهد که اطلاعات بیشتری از آن داشته باشد.

اگر از محصولات شرکت تصاویری دارید حتما آنها را در رزومه شرکتی قرار دهید. تصاویر محصولات خیلی مهم هستند و ممکن است خواننده رزومه، زمان بیشتری را برای نگاه کردن به آن تصاویر بکند. توجه داشته باشید که تصاویر کاملا حرفه‌ای باشند و هیچ وقت از تصاویر بی کیفیت استفاده نکنید چون ممکن است بر اساس تصویر محصول قضاوت بدی نسبت به محصولات شرکت شما بکنند.

دولتی یا خصوصی؟ آیا این موضوع در رزومه شرکتی اهمیت دارد؟

مطرح کردن نام کسانی که در شرکت شما تصمیمات اصلی شرکت را می‌گیرند و همینطور دولتی یا خصوصی بودن شرکت یکی از موارد مهم در رزومه شرکتی می باشد. توجه داشته باشید که نمودار یا چارت سازمانی، یکی از موارد مهم معرفی شرکت می‌باشد و در صورتی که اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید، خواننده رزومه شرکت شما تصمیم نهایی خود را خواهد گرفت.

آیا ما هم مثل نمونه رزومه شرکت، باید چشم‌انداز شرکت را مطرح کنیم؟

همه ما خوب می‌دانیم که در صورتی با شخصی یا شرکتی همکاری خواهیم کرد که بدانیم چشم‌انداز و اهداف شرکت چیست و در صورت روشن بودن این موضوع به او پیشنهاد همکاری می‌دهیم. فراموش نکنید که شما قرار است یکبار رزومه شرکتی بنویسید، پس در جمله‌بندی درست این قسمت از رزومه شرکتی نهایت تلاش خود را بکنید و پس از اتمام این قسمت، قسمت چشم‌اندار رزومه شرکتی را بازخوانی کنید و چیزی را از قلم نیندازید.

ما سعی کرده‌ایم در این نمونه رزومه شرکت ها، این قسمت را با جمله‌بندی صحیح بنویسیم، بنابراین می‌توانید تا حدودی از نمونه رزومه شرکتی ما استفاده کنید.

آیا مهم است که دیگران تاریخچه شرکت را در رزومه شرکت ببینند؟

شاید بهترین لحظه مدیر هر شرکتی زمان راه اندازی آن شرکت باشد و همه ما دوست داریم که بدانیم چرا آن شرکت راه اندازی شده است و مراحل پیشرفت و رشد شرکت را بدانیم.

بنابراین فراموش نکنید که تاریخچه‌ای از شرکت خود بنویسید که خواننده رزومه شرکت به خوبی با مجموعه شما آشنا شود و بتواند تصمیم بهتری را نسبت به همکاری با شما بگیرد. حواستان باشد که به دروغ ننویسید چرا که در آینده تاثیر خیلی بدی را برای شرکت شما خواهد داشت.

مطرح کردن دستاوردهای شرکت در فایل رزومه شرکت چه اهمیتی دارد؟

اگر رزومه شرکت شما بدون دستاوردهای شرکت نوشته شود قطعا هیچ ارزشی نخواهد داشت. همه شرکت ها حداقل یک نقطه قوت و دستاوردی دارند که باید در رزومه شرکت خودشان مطرح کنند.

فقط در هنگام نوشتن این قسمت از رزومه شرکت توجه داشته باشید که خواننده رزومه شرکت شما احساس خود بزرگ‌بینی شرکت را نکند و تا جایی که می‌توانید متواضع بودن شرکت را نشان دهید.

فرهنگ سازمانی در رزومه شرکت باید مطرح کنیم یا نه؟

مطرح کردن چنین موضوع مهمی فقط در شرایطی مناسب است که واقعا یک فرهنگ خوبی را در شرکت ایجاد کرده باشید. اگر شرکت شما فرهنگ سازمانی نامتعارفی را دارد (البته می‌دانیم که شما در حال بهبود فرهنگ سازمان خود می‌باشید) پس سعی کنید این موضوع را در رزومه شرکتی مطرح نکنید.

البته این موضوع کاملا شخصی است و بهتر است قبل از مطرح کردن این موضوع در رزومه شرکتی، تحقیقی راجع به دیگر فرهنگ‌های سازمانی کرده باشید.

آیا می‌توانیم دروغ بگوییم؟ یا باید کاملا صادق باشیم؟

اگر می‌خواهید کسی به شما اعتماد کند تا پیشنهاد همکاری با شرکت شما را دریافت کنید، حتما از دروغ استفاده نکنید. چرا که هر کسی دروغ را می‌فهمد (چه الان چه در آینده). خواننده رزومه شرکت شما، حتما درباره شرکت شما پرس و جو خواهد کرد و اگر بداند که حرف‌های شما با واقعیت متفاوت است، کنار گذاشته خواهید شد و در آینده ضربه بزرگی را به شرکت شما خواهد زد.

فعالسازی دانلود فایل WORD رزومه شرکتی

دانلود فایل WORD این رزومه پس از پرداخت هزینه فعالسازی امکان پذیر است. لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس بر روی دکمه پرداخت هزینه کلیک کنید.