انواع قالب رزومه

دانلود رزومه در قالب‌های حرفه‌ای و رایگان با رزومه‌ساز آنلاین

کدام قالب رزومه برای من مناسب است؟

به مرحله انتخاب تمپلیت و قالب مناسب برای رزومه که می‌رسید ممکن است با دنیایی از قالب‌ها روبرو شوید و انتخاب برای شما آسان نباشد. اما اینطور نیست که هر قالبی برای هر نوع رزومه‌ای متناسب باشد بنابراین شما باید قادر به گزینش بهترین تمپلیت باشید. چند قانون و نکته وجود دارد که در ادامه با بیان آن‌ها شما را به بهترین قالب برای رزومه‌تان می‌رسانیم.

از دو طریق می‌توان قالب رزومه را تعیین کرد، اولین و البته سخت‌ترین راه این است که با توجه به نمونه‌ رزومه‌های مرتبط با رزومه شما، خودتان یک قالب طراحی و تنظیم کنید. دومین و آسان‌ترین راه این است که از بین قالب‌های آماده در رزومه سازهای آنلاین یک قالب را انتخاب و دانلود کنید و رزومه خود را در آن بنویسید. قالب‌هایی که در رزومه سازهای آنلاین وجود دارند توسط یک فرد کاردان و طبق استانداردهای مورد نیاز برای هر نوع رزومه طراحی شده‌اند بنابراین با خیال راحت می‌توانید از قالب‌های موجود در رزومه‌ساز cvresume استفاده کنید.

یک قالب رزومه استاندارد چه بخش‌هایی دارد؟

یک قالب رزومه حرفه ای و خوب دارای بخش‌های زیر است:

 • نام: نام شما اولین و مهمترین اطلاعاتی است که در رزومه باید بیان شود.
 • عنوان شغلی: در صورتیکه به دنبال یک شغل تخصصی با عنوان خاص هستید این بخش را در رزومه داشته باشید اما در غیر اینصورت از این بخش صرف نظر کنید.
 • اطلاعات تماس: آدرس ایمیل و شماره تماس برای دسترسی کارفرما به شما، از ضروری‌ترین اطلاعاتی است که در هر رزومه و قالبی باید بیان شود.
 • شبکه‌های اجتماعی: برای آشنایی بیشتر کارفرما با شما می‌توانید آدرس لینکدین، اینستاگرام، توئیتر و سایر شبکه‌های اجتماعی خودتان را در این بخش بگذارید.
 • توصیف شخصی: اخیراً توجه کارفرماها به بخش توصیف شخصی بیشتر شده و این بخش در تمام قالب‌های رزومه دیده می‌شود. در این قسمت بطور خلاصه خودتان را معرفی می‌کنید و آن وجهی از شما که در دیگر بخش‌های رزومه نشان داده نمی‌شود را می‌توانید بیان کنید.
 • سوابق کاری: این بخش از مهم‌ترین قسمت‌های هر رزومه‌ای است که نیازمند آن است که بطور دقیق تکمیل شود و شامل تمام سوابق حرفه‌ای مرتبط باشد.
 • سوابق تحصیلی: بخش سوابق تحصیلی مختصر و مفید است اما باید شامل تمام مدارک و گواهینامه‌های تحصیلی شما باشد.
 • مهارت‌ها: در بهترین حالت شما باید ترکیبی از مهارت‌های نرم افزاری و فیزیکی، ذهنی و هر توانمندی مرتبط با شغل درخواستی را در رزومه وارد کنید.
 • زبان: در قرن 21 دانش زبان‌های خارجه برای بسیاری از کارفرماها و شرکت‌ها ضروری و مهم است. در این بخش باید میزان تسلطتان را بر نگارش و مکالمه و درک مطلب بیان کنید.
 • دستاوردها: یک بخش به عنوان دستاوردهای تحصیلی و کاری را به عنوان آخرین آیتم رزومه در نظر بگیرید. در این بخش افتخارات شما تاثیر مثبتی بر نتیجه نهایی گزینش شما خواهند داشت.

6 راهکار برای انتخاب بهترین قالب رزومه

با مطالعه موارد زیر انتخاب قالب رزومه برای شما راحت‌تر می‌شود:

 1. استانداردهای صنعتی که در آن فعال هستید را بدانید.
 2. تصمیم بگیرید که چه تصویری از خودتان را می‌خواهید ارائه دهید.
 3. به این که در کدام قسمت‌ها باید بیشترین نوشته را داشته باشید فکر کنید.
 4. جذابیت ظاهری قالب را ارزیابی کنید.
 5. به تناسب آیکون‌ها و رنگ‌های موجود در قالب با صنعت خودتان توجه کنید.
 6. رزومه‌ای که با شخصیت و احساس شما متناسب و هماهنگ است را انتخاب کنید.

قالب‌های رزومه ساز آنلاین سی وی رزومه

اکثر رزومه‌ها شامل عناصر مشترکی هستند اما قالب‌های رزومه‌ساز آنلاین این قابلیت را دارند که شما هر بخشی که نیاز به حذف یا اضافه کردن داشته باشند را ادیت و ویرایش کنید. بهترین نوع قالب‌ها آن‌هایی هستند که اطلاعات شما را بصورت واضح و جذاب نمایش می‌دهند و از نظر تعداد کاراکترهای متن و فضای خالی و سفید توازن دارد. یکسری قالب‌ها بصورت رایگان در رزومه ساز آنلاین سی وی رزومه وجود دارند اما می‌توانید قالب های حرفه‌ای‌تر را نیز با پرداخت هزینه‌ای ناچیز تهیه کنید.

قالب رزومه ساده

از قالب ساده می‌توان برای تمام رزومه‌ها استفاده کرد. همه مشاغل می‌توانند در این دسته بندی رزومه آماده کنند و از مزایای این نوع قالب استفاده کنند. قالب ساده کارفرما و یا خواننده رزومه را بر شما و اطلاعاتی که در فایل رزومه‌تان قرار داده‌اید متمرکز می‌کند و شما در مرکزیت توجه قرار می‌گیرید.

این قالب برای رزومه های مشاغل قانونی، مارکتینگ، تحصیلی و هر موقعیتی که نیاز به یک رزومه ساده برای توجه بیشتر بر توانایی‌ها و تجارب فرد را دارد، متناسب است.

قالب رزومه حرفه ای

قالب حرفه‌ای یک قالب مطمئن برای نوشتن رزومه در هر صنعتی است اما به طور اختصاصی برای مشاغل بسیار مهم و کمپانی‌های سنتی مناسب است. برای افرادی که در زمینه پزشکی، مدیریتی و مالی بدنبال یک قالب مناسب هستند، قالب حرفه‌ای بهترین انتخاب است. تمرکز این قالب بر مهارت‌ها و توانمندی‌ها است.

قالب رزومه مدرن

استفاده از قالب مدرن به کارفرماها و خواننده‌های رزومه این دید را می‌دهد که متقاضی استخدام یک ذهن باز و آینده‌نگر دارد و محدود به زمان خاصی نیست. این نوع قالب اغلب برای مشاغل مرتبط با تکنولوژی، طراحی و استارتاپ مناسب است.

قالب رزومه گرافیکی

در مشاغلی که خود زمینه خلاقیت دارند و خلاقانه هستند مانند عکاسی، کارهای گرافیکی و... استفاده از قالب گرافیکی بهترین انتخاب است. در واقع در مشاغلی که به تنهایی با نوشتن اطلاعات شخصی و پیشیه کاری و حرفه‌ای به تنهایی نمی‌توان نظر خواننده رزومه را جلب کرد از قالب خلاقانه استفاده شود بهتر است. در این قالب اغلب از پیش زمینه‌های گرافیکی و انواع رنگ‌ها استفاده می‌شود تا خلاقیت و هنر متقاضی کار نمایش داده شود.

با توجه به مطالب ذکر شده، بهترین نوع قالب رزومه را برای خود انتخاب کنید و در کمتر از چند دقیقه یک رزومه حرفه ای برای خود بسازید.

ساخت رزومه کاری در 10 دقیقه
با بیش از 20 قالب استاندارد رزومه و استفاده از محتوای نمونه رزومه‌های آماده، رزومه خود را به صورت حرفه‌ای بسازید. همچنین برای ساخت رزومه به زبان فارسی، انگلیسی، آلمانی و دیگر زبان‌های روز دنیا از این رزومه ساز استفاده کنید.
رزومه ساز آنلاین