مشاهده نمونه رزومه
5
امتیاز نمونه رزومه
1473
 نفر

نحوه نوشتن رزومه خلبان

خلبانی یکی از سخت‌ترین و در عین حال هیجان انگیزترین زمینه‌های کاری است. رزومه فضای مناسبی برای به نمایش گذاشتن توانایی‌ها و سوابق یک خلبان برای استخدام است. رزومه خلبانی باید توانایی یک خلبان را در پرواز ایمن مسافران و بارها از یک مکان به مکان دیگر نشان دهد. یک رزومه خلبانی خوب باید مهارت‌های برجسته پرواز و همچنین ویژگی‌های فردی و توانایی مدیریت بحران در شرایط تنش‌زا را به خوانندگان رزومه نمایش دهد. نکاتی در نوشتن رزومه کاری خلبان وجود دارد که با رعایت کردن آن‌ها در کنار بررسی نمونه رزومه خلبانی می‌تواند برگ برنده شما برای استخدام در شغل رویایی‌تان باشد. سی وی رزومه صفر تا صد نوشتن رزومه خلبانی را به شما آموزش می‌دهد بنابراین در ادامه با همراه باشید.

بازار کار شغل خلبانی

خلبانان متخصصان حمل و نقل با هواپیما هستند تا مسافران و بارها را از مکانی به مکان دیگر منتقل کنند. بسته به ماهیت پرواز ممکن است خلبانان سفرهای کوتاه یا طولانی را هدایت کنند. این پروازها ممکن است با اهداف تفریحی و یا تجاری انجام شوند که در هر دو حالت خلبان باید سفر ایمنی را برای مسافران به ارمغان بیاورد. برای نیل به این هدف خلبان باید وضعیت آب و هوایی را بررسی کرده و با متخصصان کنترل ترافیک هوایی در ارتباط باشد. داشتن آرامش و تمرکز در حین پرواز از توانمندی‌های ضروری یک خلبان محسوب می‌شود. یک گزینه ایده‌آل برای استخدام به عنوان خلبان، باید دارای حداقل مدرک لیسانس در عملیات هواپیمایی یا مهندسی هوانوردی باشد. با در دست داشتن مدارک آکادمیک و تجربیات آموزشی و همچنین مهارت‌های خلبانی می‌توان به راحتی شغل خلبانی را بدست آورد.

رزومه استخدامی خلبان

محتوای رزومه خلبانی

 1. خلاصه رزومه خلبان

  خلاصه رزومه جایی است که شما باید بزرگترین دستاوردها و خصوصیات بارزتان را برجسته کنید. تا می‌توانید از افعال مثبت و قوی و کلمات کلیدی و اختصاصی پرواز و خلبانی استفاده کنید و در این فضای 2 الی 4 خطی تمام آنچه که کارفرمایان و متصدیان استخدام از شما می‌خواهند را نشان دهید. خلبان باید مهارت‌های فنی، تجربیات کاری حرفه‌ای یا سوابق آموزش چشمگیر داشته باشد. شایستگی‌ها، دستاوردها و ویژگی‌های مورد نیاز یک خلبان را در این بخش که در ابتدای رزومه قرار می‌گیرد به درستی بیان کنید تا شانس شما در استخدام از میان دیگر رقبا بیشتر باشد.

  نمونه خلاصه رزومه خلبانی:

  خلبان تخصصی و با سابقه، توانمند در انجام پرواز و تمام وظایف و مسئولیت‌های فنی مرتبط با پرواز در سطح حرفه‌ای. توانایی بررسی و نظارت بر عملکرد سیستم ایمنی هواپیما و برقراری ارتباط با برج کنترل و متخصصان ترافیک هوایی. دارای مهارت در مدیریت موثر خدمه پرواز برای دستیابی به یک پرواز ایمن. متعهد به تحقق ایمنی و رضایت مسافران.

 2. سوابق و تجربیات کاری

  سوابق کاری خلبان در رزومه

  تمام سوابق کاری از جمله کارآموزی‌، دستاوردهای کاری و سوابق پروازتان را در این بخش از رزومه خلبانی بنویسید. در صورتی که سوابق چندانی ندارید می‌توانید بخش سوابق آموزشی و مهارت‌ها را پررنگ‌تر بنویسید تا کمبود تجربیات کاری جبران شود. موفقیت‌ها، چالش‌ها و نحوه برخورد با مشکلات حین پرواز را بنویسید تا کارفرما با اعتماد و اطمینان شما را استخدام کند. برای هر موفقیت خود امتیاز دهی کنید و از اعداد و ارقام برای نشان دادن میزان تجربیات خود استفاده کنید.

  مثال‌هایی از سوابق کاری یک خلبان:

  • عملکرد بهینه و خستگی ناپذیر در ارتباط با خدمه پرواز برای مدیریت عملکرد سیستماتیک پرواز و صعود و فرود ایمن از مبدا به مقصد.
  • حمایت از ایمنی و رضایت مسافران با حفظ آرامش در موارد اضطراری.
  • اختصاص و تقسیم وظایف صحیح با خدمه پرواز برای هماهنگی همه بخش‌ها در طول سفر.
  • ارتباط موثر با برج مراقبت و کنترل برای تعیین بهترین مسیرهای هوایی قبل و حین پرواز.
 3. سوابق تحصیلی و آکادمیک خلبان

  یک بخش مهم در رزومه خلبانی، سوابق تحصیلی یک خلبان است که باید به درستی شرح داده شود. لازم است تمام مدارک و گواهینامه‌های مرتبط با پرواز و خلبانی را در این بخش لیست کنید و دستاوردهای حین آموزش را چاشنی هر بخش کنید. هر گونه افتخارات و جوایز آموزشی را بنویسید. اگر مدارک بالاتر از لیسانس دارید حتماً قید کنید و به طور کلی مدت زمان آموزش و محلی که در آن دوران تحصیلی و آموزشی خود را گذارنده‌اید را بنویسید. فرمت استاندارد برای نوشتن تمام بخش‌های رزومه خلبانی، فرمت زمانی معکوس است.

 4. مهارت‌ها در رزومه خلبان

  مهارت های خلبان در رزومه

  در بخش مهارت‌ها باید تمام ویژگی‌های مثبتی که به کار خلبانی و پرواز کمک می‌کنند و برای کارفرماها مهم هستند را بنویسید. برای اینکه به عنوان یک گزینه قدرتمند خلبانی دیده شوید، باید خود را فردی قابل اطمینان و سازمان یافته و منظم و مجهز به مهارت‌های ریاضی، فیزیک و عملکردهای هواپیما نشان دهید. توجه کنید که در نوشتن تمام بخش‌های رزومه خلبانی و همچنین بخش توانمندی‌ها باید با صداقت عمل کنید. در نوشتن مهارت‌های خلبانی هم از مهارت‌های نرم و هم از مهارت‌های سخت نام ببرید.

  مثال‌هایی از مهارت‌های مورد نیاز خلبان:

  • شناخت و آشنایی کامل به فناوری هواپیما
  • آگاهی فضایی و هوایی
  • مهارت‌های ارتباطی قوی
  • مهارت‌های رهبری
  • توانایی تصمیم‌گیری صحیح در بحران و حل مسئله
  • تمرکز و حفظ آرامش
 5. قالب، فرمت و فونت رزومه خلبان

  قالب رزومه برای خلبان

  بعد از جمع آوری داده‌های مورد نیاز در هر بخش، لازم است محتوا را در یک قالب خوب، حرفه‌ای و جذاب جاگذاری کنید. یک رزومه بدون قالب خوب شانس چندانی برای دیده شدن ندارد. یک روش ساده برای نوشتن رزومه خلبانی در یک قالب خوب، استفاده از قالب‌های آماده رزومه سازهای آنلاین است که سی وی رزومه شما را در این زمینه همراهی می‌کند. فرمت رزومه بهتر است بصورت زمانی نوشته شود و برای اینکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن قابل بررسی باشد لازم است از یک فونت خوب و خوانا با سایز متناسب استفاده شود.

  حالا می‌توانید رزومه‌تان را در کمترین زمان به شکلی موثر و جذاب بنویسید. فراموش نکنید در این راه از نمونه رزومه کاری خلبانی کمک بگیرید و سپس رزومه تنظیم شده را در فرمت PDF برای کارفرماها ارسال کنید.

سوالات متداول

رزومه خلبانی چه تاثیری در استخدام یک خلبان دارد؟

امروزه همه مشاغل نیازمند داشتن یک فایل کوتاه یک یا دو صفحه‌ای به عنوان معرفینامه هستند تا متقاضی استخدام به کارفرما معرفی شود. در واقع رزومه بستری است که شانس مصاحبه حضوری و تست علمی پرواز و در نهایت استخدام در شغل خلبانی را برای شما فراهم می‌کند بنابراین به بهترین وجه ممکن آن را تنظیم و ارائه کنید.

مهمترین بخش از رزومه خلبانی چیست؟

خلبان باید مجموعه‌ای از دانش و سواد آکادمیک، تجربیات کاری و توانمندی‌های فردی و حرفه‌ای باشد که استخدام کنندگان به دنبال آن هستند. بنابراین هر کدام از این بخش‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و باید طبق اصول استاندارد رزومه نویسی نگارش شوند. در نوشتن هیچکدام از این بخش‌ها کوتاهی نکنید و تنها موارد مرتبط با شغل خلبانی را در رزومه بنویسید.