نمونه رزومه مهماندار هواپیما

مشاهده نمونه رزومه
5
امتیاز نمونه رزومه
3,344
 نفر

نحوه نوشتن رزومه مهماندار هواپیما

رزومه مهماندار هواپیما باید به روشنی توانایی متقاضی را برای خدمت به عنوان یک متخصص قابل اعتماد، مطلع و مفید در طی سفر هوایی نشان دهد. یک رزومه مهماندار هواپیما موفق باید نشان دهنده اشتیاق متقاضی مورد نظر برای سفر و تجربه کمک به مسافران و خلبانان در طی سفر هوایی باشد. رزومه شما باید رفتار آرام و توانایی شما را برای آرام کردن افراد دارای ترس از پرواز نشان دهد. همچنین باید تخصص شما را برای مقابله با چالش‌هایی مانند مسائل بهداشتی و یا نقص هواپیما که می‌تواند در طول پرواز ایجاد شود، نشان دهد.

در نهایت، رزومه مهماندار هواپیما باید به طور واضح مهارت‌های خیلی خوب شما را در ارائه خدمات به مشتریان را به همراه توانایی پیروی از دستورالعمل‌های خاص ارائه شده توسط خلبان و یا سایر متخصصان منتقل کند. با استفاده از یکی از رزومه‌های طراحی شده و تایید شده از سوی مدیران شرکت‌های هواپیمایی، و مطالعه این نکات مفید در مورد ساخت رزومه، شما در مسیری قرار خواهید گرفت که در پیدا کردن شغلی که به دنبال آن هستید، موفق خواهید بود.

نمونه خلاصه شرح حال

بزرگ ترین موفقیت ها و ویژگی های خود را در اینجا ذکر کنید. به یاد داشته باشید که از افعال استمراری قدرتمند و اطلاعات خاص شغلی استفاده کنید. مهماندار هواپیما باید به شدت قابل اعتماد بوده و افرادی مثبت باشند و بتوانند سطح بالایی از رضایت مسافر را بدست اورند. برجسته کردن ویژگی های کلیدی خود که به طور موثر ویژگی ها و دستاوردهای شما را به نمایش می گذارند بسیار مهم است. مثال زیر را ببینید.

مهماندار هواپیمایی پر هیجان و با تجربه، با انگیزه بالا برای سفر کردن. کسب بیش از شش سال تجربه به عنوان مهماندار هواپیما هم در هواپیمایی‌های خصوصی و هم تجاری. دارای مهارت در کمک به خلبانان، متخصصان پرواز، و مشتریان، که منجر به تجربه مثبت برای همگان می‌شود. داشتن نگرش مثبت و تمایل به خدمت و کمک. دارای گواهی احیای قلبی ریوی (CPR) و کمک‌های اولیه، و دارای تجربه کافی کار در شرایط چالش برانگیز با حفظ آرامش.

نمونه سابقه شغلی برای مهماندار هواپیما

تمام موقعیت‌های مربوط به مهماندار هواپیما را فهرست کنید. به یاد داشته باشید که از افعال استمراری قوی استفاده کنید و به دستاوردهای خاص شغلی که ثابت می کند شما یک متقاضی عالی هستید اشاره کنید. مثال زیر را ببینید.

 • خدمت بیش از شش سال به عنوان مهماندار هواپیما متعهد برای خطوط هوایی آمریکا.
 • کمک به مسافران ، فراهم کردن اطلاعات، و رسیدگی سوالات و نگرانی ها با حسن نیت.
 • پیروی از قوانین ترمینال و هواپیما و دستورالعمل ها برای دستیابی به امنیت و موفقیت.
 • رسیدگی به وظایف مختلف پرواز برای افزایش ایمنی و رضایت مسافران.
 • وقت شناس و قابل اعتماد بودن در تمام زمان ها.

نمونه سابقه تحصیلی برای مهماندار هواپیما

تمام مدارک و گواهی‌نامه‌های خود را اینجا را فهرست کنید. هر گونه افتخار و دستاورد نیز باید در اینجا مورد توجه قرار گیرد. اگر مدرکی بالاتر از مدرک لیسانس داشته باشید، ممکن است احتیاجی به ذکر مدرک دبیرستان نباشد. مثال زیر را ببینید.

 • 1385-1387، کاردانی مهمانداری هواپیما، دانشگاه علمی کاربردی
 • 1380-1383، دیپلم مهمانداری هواپیما، هنرستان هوانوردی

مهارت‌های مورد نیاز مهماندار هواپیما

رزومه مهماندار هواپیما، مانند این مثال، شامل تعدادی از مهارت‌های تاثیرگذار خواهد بود که کارفرما و یا مشتریان به دنبال آن هستند. برای اینکه به عنوان یک متقاضی مناسب در نظر گرفته شوید، باید خودتان را فردی قوی با مهارت‌های لازم برای کمک به دیگران معرفی کنید. دقت کنید که رزومه مهارت‌های خاص شغلی را در برداشته باشد. مثال زیر را ببینید.

 • قابل اعتماد
 • آشنایی با قوانین و مقررات ایمنی
 • گواهی احیای قلبی ریوی و کمک‌های اولیه
 • مهارت‌های بین فردی
 • مهارت‌های تشکیل تیم

مهماندار هواپیما چه کاری انجام می‌دهد؟

مهماندار هواپیما مسئول پشتیبانی از خلبانان و مسافران در طول، قبل و بعد از سفر هوایی است. مهماندار هواپیما مسئول آماده سازی قسمت‌های داخلی هواپیما برای پرواز، پیروی از دستورهای خلبان، و تلاش برای ارائه تجربه پروازی آسوده و مثبت برای مسافران هستند. آنها در سفرهای هوایی ایمن، شرایط اضطراری و احیای قلبی ریوی و کمک‌های اولیه دارای دانش می‌باشند. آن‌ها انواع مختلفی از وظایف را در ارتباط با تجربه سفر، کمک به مردم برای پیدا کردن صندلی خود، کمک به مسافران با نیازهای خاص، پاسخگویی به پرسش‌ها و نگرانی‌ها، تهیه و ارائه غذا یا نوشیدنی، و حصول اطمینان از پیروی دستورالعمل‌های ایمنی اداره می‌کنند. متقاضی ایده‌آل دارای مدرک دیپلم دبیرستان است و در یک برنامه آموزشی معتبر برای تبدیل شدن به مهماندار هواپیما شرکت کرده است.