مشاهده نمونه رزومه
5
امتیاز نمونه رزومه
3,881
 نفر

نحوه نوشتن رزومه کارآموز

رزومه کارآموزی باید به وضوح توانایی متقاضی را به عنوان یک عضو با ارزش و پشتیبان تیم نشان دهد. شما می‌خواهید شور و اشتیاق خود را همراه ابراز تمایل برای پیشرفت بیشتر در طول دوره کارآموزی را به گروه منتقل کنید. در رزومه باید میزان تحصیلات، دستاوردها و مهارت‌های متقاضی ذکر شده باشد. برای جایگزینی فضای سابقه کار باید لیستی از با ارزش‌ترین و چشمگیرترین دستاوردهای خود را تا به امروز تهیه کنید. برای تأکید بر آن‌ها می‌توانید این دستاوردها را در بخش مرتبط خود ذکر کنید. داشتن یک بخش آموزش عالی نیز مهم است. فراموش نکنید که دستاوردهای دانشگاهی یا معدل بالاتر از 17.5 را درج کنید. با استفاده از یکی از رزومه‌های تست شده و با رعایت این نکات مفید در مورد ساخت رزومه کارآموزی خود، در یافتن محل کارآموزی که مد نظر شماست موفق خواهید بود.

نمونه خلاصه مشخصات:

بزرگترین دستاوردها و ویژگی‌های خود را در اینجا برجسته کنید. به یاد داشته باشید که ممکن است از بسیاری از افعال عملی قدرتمند و اطلاعات خاص شغلی استفاده کنید. کارآموزان باید اخلاق کاری عالی  و تمایل به یادگیری داشته باشند. برجسته کردن مهمترین مهارت‌ها و دستاوردهای زندگی شما عاقلانه می‌باشد. محتوای نمونه زیر را مشاهده کنید.

کارآموز با آنگیزه و اشتیاق بالا، آماده برای ارائه خدمت در زمینه (صنعت و یا زمینه مد نظرتان را در اینجا درج کنید). فردی با اخلاق کاری و نگرشی با انگیزه. ارائه پشتیبانی و کمک بهینه به همکاران و در عین حال آماده برای دستیابی به اهداف مستقل. آماده برای کار گروهی، پیروی از دستورالعمل‌ها و حل مشکلات. متعهد هستم تا به عنوان یک همکار ارزشمند به مجموعه خدمت کنم.

نمونه سابقه کار:

 لیست تمام موقعیت‌های مربوط به کارآموزی مد نظرتان را ذکر کنید. اگر هیچ سابقه‌ی اشتغالی برای در لیست ندارید، گروه‌های دانشگاهی یا فعالیت‌های مربوط به رشته را در لیست یاداشت کنید. به یاد داشته باشید که از افعال قدرتمند در جملاتتان استفاده کنید و مهارت‌های  خاص شغلیتان را ذکر کنید. تا ثابت کندید یک متقاضی عالی هستید. به نمونه زیر توجه کنید.

  • خدمت به عنوان سردبیر روزنامه هفتگی (The Owl’s Weekly Gazette).
  • همکاری با نویسندگان و سردبیران برای تولید روزنامه و مجلات.
  • انجام مصاحبه با مردم و نوشتن مصاحبات با صداقت و امانت.
  • ایجاد نگرش مثبت و ترغیب دیگران برای تلاش هر چه بهتر.

نمونه بخش آموزش:

 تمام مدارک و گواهینامه‌ها را در این لیست یاداشت کنید. هر افتخاری یا تمایزی را نیز باید در اینجا ذکر کرد. اگر دارای مدرکی بالاتر از مدرک لیسانس باشید، ممکن است احتیاجی به آوردن مدرک دبیرستان خود نباشید.

نمونه بخش مهارت‌ها:

یک رزومه برجسته کارآموزی، تعدادی از مهارت‌های چشمگیر را که کارفرمای شما در جستجوی آن است، شامل می‌شود. برای اینکه یک متقاضی قدرتمندی شوید، باید خود را به عنوان کارآموز پرشور و با توانایی ارائه بالاترین سطح مراقبت به بیماران خود معرفی کنید. حتما به مهارت‌های خاص خود در صنعت مد نظر را نیز بیان کنید. محتوای نمونه زیر را مشاهده کنید:

  • اخلاق کاری عالی.
  • مهارت‌های ارتباطی قوی.
  • مهارت‌های کار گروهی.
  • صداقت و درستی.

کارآموز چه کاری انجام می‌دهد؟

کارآموزان دانشجویان یا افراد در حال آموزشی هستند که برای بدست آوردن تجربه ارزشمند در صنعت و کسب مهارت در مجموعه‌ها فعالیت می‌کنند. غالباً کارآموزان با کمترین هزینه و یا بدون دریافت هزینه کار می‌کنند و در عوض از فرصت کسب تجربه در رشته‌ی  خود استفاده می‌کنند. کارآموزان معمولاً دانشجوی کالج یا فارغ التحصیل می‌باشند. ماهیت کارآموزی به خود مجموعه بستگی دارد و می‌تواند بسیار متفاوت باشد . یک کارآموز ممکن است بیشتر مسئول وظایف اداری یا کارهای روزمره باشد، یا ممکن است مسئولیت‌های دقیق و کامل و مرتبط با صنعت را داشته باشد.