1. بلاگ
  2. اصول رزومه نویسی
  3. هزینه رزومه نویسی چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه رزومه نویسی چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

آیا رزومه نویسی هزینه دارد؟ قیمت طراحی رزومه چقدر است؟ هزینه نوشتن رزومه به چه عواملی بستگی دارد؟ آیا برای نوشتن رزومه باید هزینه کنیم؟

برای افرادی که خودشان رزومه کاری یا تحصیلی را نمی‌نویسند، داشتن یک رزومه خوب هزینه بر خواهد بود. البته هر فردی می‌تواند با صرف مدت زمانی یک رزومه برای خود تنظیم کند اما اگر بخواهید یک رزومه کاملاً حرفه‌ای و بی عیب و نقص را داشته باشید، می‌توانید کار را به کاردان بسپارید و خیال خود را از داشتن یک رزومه خوب راحت کنید. برای این منظور هم می‌توانید از رزومه سازهای آنلاین استفاده کنید و هم از افرادی که یک رزومه شخصی برای شما طراحی می‌کنند که در هر مورد نرخ‌ها متفاوت خواهد بود.

هزینه طراحی رزومه چقدر است؟

انواع مختلفی از رزومه های کاری و تحصیلی وجود دارند که با توجه به پیچیدگی‌های هر کدام قیمت متفاوت است. برای مثال ممکن است شما یک رزومه ساده بخواهید طراحی کنید که طراحی قالب آن نیاز به صرف زمان اندکی داشته باشد که چندان هزینه بر نخواهد بود.

هزینه تنظیم یک رزومه به عوامل زیر بستگی دارد:

زبان رزومه

اینکه رزومه به چه زبانی باشد در تعیین هزینه نهایی تنظیم آن موثر است. برای مثال رزومه فارسی طبیعتاً هزینه کمتری نسبت به تنظیم رزومه با زبان‌های دیگر دارد. از بین زبان‌های دیگر انگلیسی کمترین هزینه را دارد و زبان های خاص قیمت بالاتری دارند.

قالب رزومه

اینکه قالب رزومه چطور باشد، چقدر پیچیدگی داشته باشد و طراحی آن چقدر زمان نیاز داشته باشد در تعیین هزینه نهایی رزومه نویسی موثر است. قالب‌های ساده رزومه هزینه طراحی کمتری دارند و قالب‌های گرافیکی هزینه بیشتر.

دستی بودن رزومه یا استفاده از رزومه سازهای آنلاین

رزومه ساز­ آنلاین از قبل یکسری قالب های رزومه تعریف شده دارند که هر شخص با توجه به نیاز، سلیقه و کاربردی که رزومه دارد می‌تواند آن را انتخاب و اجرا کند. بطور کلی هزینه ساخت رزومه با رزومه ساز آنلاین مقرون به صرفه و کم است. اما اینکه رزومه بصورت دستی برای یک فرد طراحی و تنظیم شود، هزینه بیشتری خواهد داشت.

رزومه تحصیلی یا کاری

تنظیم رزومه های کاری هزینه کمتری نسبت به رزومه های تحصیلی دارند. از آنجا که رزومه های تحصیلی معمولاً برای مراکز آموزشی خارج از کشور تنظیم می‌شوند و حساسیت بالاتری دارند، نیاز به صرف زمان بیشتری دارند و همچنین نیاز به کسب اطلاعات بیشتر نسبت به آن مرکز مورد نظر دارد تا شانس قبولی بیشتر شود.

با توجه به موارد ذکر شده، هزینه تنظیم رزومه متفاوت خواهد بود و می‌توانید از مبالغ خیلی کم مثل 10,000 تومان شروع شود و تا مبالغ بالاتر را در بر بگیرد.

شما همواره می‌توانید در هر زمینه‌ای که می‌خواهید رزومه داشته باشید، با یک سرچ ساده و بررسی نمونه رزومه های موفق در همان زمینه، اطلاعات مفیدی کسب کنید و یک الگوی استاندارد را برای طراحی رزومه خودتان در نظر بگیرید تا در نتیجه یک رزومه موفق را تنظیم کنید.

ساخت رزومه حرفه‌ای تنها با یک کلیک
از قالب‌های رزومه حرفه‌ای و تکمیل شده‌ای که "اصول رزومه نویسی و استاندارد جهانی" را رعایت کرده‌اند استفاده کنید.
رزومه ساز آنلاین
به خواندن مقالات ادامه دهید
مقالات مرتبط برای علاقه‌مندان به مطالعه
لیست مقالات
چطور یک رزومه شرکتی حرفه ای بنویسیم؟
برای اینکه بتوانید شرکت خود را بهتر معرفی کنید نیاز دارید که یک رزومه حرفه‌ای از شرکت خود بسازید. محتوا و قالب رزومه شرکتی با توجه به صنعتی که در آن مشغول به فعالیت هستید، متفاوت خواهد بود ولی نه آنقدر که اطلاعات کلی شرکت به شکلی دیگر در رزومه نوشته شود. پس از خواندن این مقاله به راحتی میتوانید برای شرکت خود رزومه بنویسید. همچنین در انتهای مقاله چند نمونه رزومه شرکتی رایگان قرار داده‌ایم تا بتوانید از آنها الگو برداری کنید.
یکشنبه 5 مرداد 1399
31
فونت رزومه: بهترین فونت برای رزومه نویسی چیست؟
در هنگام نوشتن رزومه حرفه‌ای این سوال را خود میپرسید که از چه فونتی استفاده کنم که مناسب رزومه من باشد. اگر به این سوال در همان ابتدا پاسخ داده نشود همیشه درگیر آن خواهید بود و علت شکست در استخدام را هم به نوع و اندازه فونت رزومه خود ربط خواهید داد. با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را به شما بدهیم.
چهار شنبه 25 تیر 1399
60
هزینه رزومه نویسی چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟
آیا رزومه نویسی هزینه دارد؟ قیمت طراحی رزومه چقدر است؟ هزینه نوشتن رزومه به چه عواملی بستگی دارد؟ آیا برای نوشتن رزومه باید هزینه کنیم؟
یکشنبه 8 تیر 1399
82