بلاگ
ما به خیلی‌ها کمک کرده ایم تا مشاغل خود را توسعه دهند. این مقالات نکاتی درباره رزومه کاری، جستجوی شغل و موارد دیگر را به اشتراک می‌گذارند.
رزومه باید چند صفحه باشد؟
یکی از رایج ترین پیش فرض‌ها در مورد رزومه این است که نباید بیش از یک صفحه باشد. مهم است که اطلاعاتی را که ارائه می‌دهید، کوتاه، ساده، مفید و در یک صفحه باشد. با این حال برای بسیاری از متقاضیان این ویژگی‌ها نمی‌تواند در یک صفحه رزومه به دست بیاید، و رزومه دو صفحه‌ای مناسب‌تر است.
سی وی (CV) و رزومه چه فرقی با هم دارند؟
تفاوت میان رزومه و CV چیست؟ تفاوت اصلی بین رزومه و CV طول آنهاست، این که هر کدام شامل چه بخش‌هایی می‌شوند و در کجا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالی که هر دو برای تقاضای شغلی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما همیشه نمی‌توان از آنها به جای یکدیگر استفاده نمود.
آشنایی با رزومه و نحوه نوشتن رزومه به همراه نمونه رزومه استاندارد
"رزومه" کلمه‌ای است که در هنگام پیدا کردن شغل خواهید شنید. رزومه که گاهی به آن CV یا curriculum vitae می‌گویند، شامل اطلاعاتی است که سوابق شغلی و تجربه کاری، سوابق تحصیلی و آموزشی، مهارت‌ها و دستاوردهای شما را فهرست می‌کند.
چگونه رزومه‌ای بنویسیم که دعوت به مصاحبه شویم؟
رزومه یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک درخواست شغلی است در حالی که تنها یک صفحه یا دو صفحه طول دارد. رزومه شما قدرتمندترین ابزار برای گفتن داستان سابقه حرفه‌ای شما به کارفرمای احتمالی‌تان می‌باشد.
نحوه نوشتن یک رزومه حرفه‌ای
رزومه چیست و چرا زمانی که در جستجوی کار هستید به رزومه نیاز دارید؟ رزومه ترکیبی نوشته شده از تحصیلات، تجربه کاری، مهارت‌ها و دستاوردهای شما است. اغلب موقعیت‌های حرفه‌ای نیازمند ارسال رزومه و کاور لتر (نامه توضیحی) به عنوان بخشی از فرآیند درخواست می‌باشند.